HunDidac 2011 – A tanév itt kezdődött!

Nagy érdeklődés mellett zajlott Budapesten, a Millenárison 2011. szeptember 30-október 1-jén az oktatási piac legnagyobb eseménye, a HunDidac 2011 taneszköz-kiállítás.

A Modern Iskola magazin által a HunDidac Magyar Taneszköz-gyártók, Forgalmazók és Felhasználók Szövetségének szakmai támogatásával szervezett rendezvényen több mint 1700 látogató és 70 kiállító vett részt.

A kiállítást Dr. Princzinger Péter, az Oktatási Hivatal elnöke és Környei László, a HunDidac Szövetség elnöke nyitotta meg, akik átadták a szakemberek és gyakorló pedagógusok értékelése alapján a HunDidac Szövetség elnöksége által odaítélt taneszköz díjakat. (A X. HunDidacTaneszközminősítő Díjversenyről és a díjazottakról bővebb információ itt található.)

Az új fejlesztésekre és módszerekre kíváncsi szakemberek a hazai oktatási piac teljes kínálatával – a hagyományos és a 21. századi modern oktatási eszközökkel egyaránt találkoztak. Megtekinthettek és kipróbálhattak többek között mikroszkópokat és interaktív táblákat, fejlesztő játékokat és digitális tananyagokat, iskolai adminisztrációs szoftvereket és bútorokat. A gyártó és forgalmazó cégek, háttérintézmények és szakmai szervezetek workshopokkal, jelentős kedvezményekkel és rengeteg ajándékkal is várták a látogatókat.

A taneszköz-kiállításon részt vettek a Közép-dunántúli Regionális Pedagógiai Intézet Hálózatkoordinációs Központja pályázati támogatásával előminősített referenciaintézmények is: 63 óvoda és iskola mutatta be jó gyakorlatát, választott referenciaterületeit az érdeklődőknek.

A HunDidac 2011 kiállítás egyúttal a Microsoft Partners in Learning Fórum idén első alkalommal szervezett regionális fordulójának egyik állomása is volt. Önálló standon tizenkilenc innovatív pedagógus mutatta be saját projektjét, az IKT-eszközök korszerű használatát, és osztotta meg ezzel kapcsolatos tapasztalatait a kollégákkal. Az összesen tíz projektet kiállító pedagógusok továbbjutottak a hazai fórum lillafüredi döntőjébe, ahol a lisszaboni európai fordulón való részvétel a tét.

A kiállítás több rangos szakmai rendezvénynek is helyet adott. A Commitment Zrt. és a HunDidac Szövetség konferenciája az elfogadásra váró oktatási törvényekkel, a köz- és felsőoktatás, illetve a szakképzés átalakításával foglalkozott. A Nemzeti Tankönyvkiadó által rendezett konferencián tankönyvszerzők és gyakorló pedagógusok tartottak előadásokat a matematikatanítás aktualitásairól.

A Műszaki Kiadó szervezésében ugyancsak a HunDidac 2011 taneszköz-kiállítással együtt került megrendezésre a VI. Országos Interaktív Tábla Konferencia és Módszertani Börze, amelyet várakozáson felüli érdeklődés és siker övezett. A konferencia megnyitóján mutatták be a frissen indított Országos Virtuális Könyvespolc Programot, melynek keretében a Műszaki Kiadó legújabb fejlesztését az OK! online tankönyveket nyújtja át az ország valamennyi iskolájának.

Az Educatio Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft. szakértői a TÁMOP 3.1.1 – „21. századi közoktatás fejlesztés-koordináció” kiemelt projekt fejlesztéseiről és eredményeiről, illetve a tanév során induló új Sulinet portál szolgáltatásairól és a Sulinet Digitális Tudásbázis újdonságairól tartottak előadást.

A HunDidac kiállításon készült fotók a  www.moderniskola.hu/hundidac/galeria2011  linken érhetők el.

Előző cikkIndiai mobil oktatás
    Következő cikk’56-os filmek középiskolásoknak